Brusel 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Salah Abdeslam, hlavný podozrivý z teroristických útokov v Paríži z 13. novembra 2015, bude v Belgicku trestne stíhaný za údajnú účasť na streľbe počas policajnej razie v Bruseli v roku 2016. Informáciu dnes potvrdila belgická prokuratúra
Francúz Abdeslam (27) a ďalší podozrivý budú čeliť obvineniam z ilegálnej držby zbraní a z pokusu o vraždu, ktorého sa údajne dopustili pri prestrelke počas policajnej razie 15. marca 2016 v bruselskej štvrti Forest.
Salah Abdeslam – predpokladaný spolupáchateľ atentátov, ktoré sa odohrali 13. novembra v Paríži

Abdeslamovi sa podarilo počas policajného zásahu ujsť, ale zabitý bol jeden podozrivý z terorizmu a zranenia utrpelo niekoľko policajtov.
Abdeslama chytili o tri dni v západnej bruselskej štvrti Molenbeek, kde podľa informácií vyšetrovateľov žilo viacero páchateľov predchádzajúcich útokov v Paríži a Bruseli.
Zadržaného Abdeslama neskôr vydalo Belgicko do Francúzska, kde v súčasnosti čelí obvineniam z terorizmu za údajnú účasť na parížskych útokoch z novembra 2015, pri ktorých prišlo o život 130 ľudí. Skupina teroristov vtedy podnikla samovražedné bombové a strelecké útoky na viacerých miestach francúzskej metropoly, ako boli hudobný klub, kaviarne, reštaurácie a vchod na futbalový štadión.
Teroristické útoky v Bruseli, pri ktorých na medzinárodnom letisku Zaventem a na stanici metra Maalbeek zahynulo vyše 30 ľudí, sa stali len niekoľko dní po zatknutí Abdeslama, presnejšie 22. marca 2016.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.