Tbilisi 27. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Shakh Aivazov)

Vzťahy Ruska a Gruzínska sú stále uviaznuté na mŕtvom bode, pričom obe krajiny majú aj naďalej ďaleko od toho, aby boli dobrými susedmi. V rozhovore pre gruzínsku televíznu stanicu Imedi to v stredu uviedol osobitný predstaviteľ predsedu gruzínskej vlády pre vzťahy s Ruskou federáciou Zurab Abašidze. Informovala o tom agentúra TASS

Ilustračné foto

„Žiaľ, stále máme ďaleko od dobrých susedských vzťahov. Aj oni (Rusi) si uvedomujú, že naše politické väzby zostávajú na mŕtvom bode, pričom na obzore zatiaľ nevidno žiadne riešenie tejto situácie,“ vyhlásil gruzínsky diplomat pred odchodom do Prahy, kde by mal vo štvrtok rokovať s bývalým námestníkom ruského ministerstva zahraničných vecí Grigorijom Karasinom.

Tbilisi prerušilo diplomatické vzťahy s Moskvou 2. septembra 2008. Reagovalo tak na rozhodnutie Ruska uznať nezávislosť Abcházska a Južného Osetska.

Post osobitného predstaviteľa predsedu gruzínskej vlády pre vzťahy s Ruskou federáciou vytvoril v roku 2012 vtedajší gruzínsky premiér Bidzina Ivanišvili. Do tejto funkcie následne vymenoval Abašidzeho, ktorý v rokoch 2000-04 zastával funkciu gruzínskeho veľvyslanca v Rusku.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj