A. Puškov: Comeyho výpoveď nepomohla Trumpovým odporcom

Alexej Puškov, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Moskva 9. júna (TASR) - Výpoveď bývalého riaditeľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho pred výborom Senátu na kontrolu tajných služieb nesplnila očakávania súperov súčasného prezidenta USA Donalda Trumpa a nepovedie k začatiu procedúry jeho impeachmentu.

Vyhlásil to dnes v Moskve Alexej Puškov, poslanec Rady federácie, hornej komory ruského parlamentu, ktorý prirovnal Comeyho výpoveď pred senátnym výborom k "mydlovej bubline". Vyjadril súčasne pochybnosť, že by Comeyho vyhlásenia pomohli Trumpovým odporcom, ktorí chcú dosiahnuť začatie procedúry impeachementu.

NEPREHLIADNITE: COMEY: Trumpova administratíva šírila lži. Rusi zasahovali do volieb

Bývalý riaditeľ FBI na pôde senátneho výboru vo štvrtok obvinil administratívu prezidenta Donalda Trumpa zo šírenia lží o ňom, ako aj o FBI. Comey tiež povedal, že je presvedčený, že Rusko zasahovalo do priebehu vlaňajších prezidentských volieb. Súčasne vyhlásil, že Trump ho odvolal z funkcie šéfa FBI, aby dosiahol ukončenie vyšetrovania svojho bývalého poradcu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna.

Trump nečakane odvolal Comeyho z funkcie šéfa FBI 9. mája. Comey na svojom poste dohliadal na federálne vyšetrovanie údajných ruských hackerských útokov voči americkej Demokratickej strane a údajných ďalších tajných akcií súvisiacich s prezidentskými voľbami, vrátane prípadných kontaktov ruských predstaviteľov s Trumpovým volebným štábom.

Ruské vedenie rozhodne odmieta všetky podozrenia a obvinenie, že by stálo za počítačovými útokmi v USA, ktorých terčom bola pred poslednými prezidentskými voľbami Demokratická strana nominujúca Trumpovu protikandidátku Hillary Clintonovú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

ZDROJ >>

Komentujte :)