Bratislava 6. júla 2018 (HSP/Foto: TASR-Radovan Stoklasa)
 
Na oslavách sviatku sv. Cyrila a Metoda v Nitre prezident nebol

Na snímke prezident Andrej Kiska s expremiérkou Ivetou Radičovou na Pohode v lete 2014

Slovenský prezident Andrej Kiska po týždňoch prelomil mlčanie a dnes na sociálnej sieti oznámil, že sa zajtra chystá na Pohodu, ktorú mnohí nenazvú inak než festival politickej piesne. Urobil tak po dvoch týždňoch neprítomnosti v prezidentskom úrade, o ktorých verejnosť nevie, kde bol a čo bolo ich náplňou, nakoľko na oficiálnej webstránke bolo iba uvedené, že neoficiálny program prezidenta sa nezverejňuje…
“Priatelia, v sobotu o 14:00 budem diskutovať na Pohode v stane Európa. Potom sa prejdem areálom festivalu. Teším sa a rád vás uvidím 🙂”, napísal na svojom facebooku prezident.
Pod týmto jeho statusom je zatiaľ prekvapivo aj veľa negatívnych reakcií, a ľudia mu vyčítajú, že je nevkusné, že sa včera ako prezident nezúčastnil osláv štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda v Nitre:
“A kde ste boli včera, pán prezident? V Nitre ste, tuším, neboli. Smutné…”, napísala jedna z užívateliek. Iná k tomu dodala “Nemám slov. Kde bol prezident včera? Jeho história Slovanov nezaujíma… ”
Keďže je všeobecne známe, že festival sa spolitizoval a je oslavou liberalizmu, užívateľ prezidenta upozornil otázkou, či tam ide ako prezident alebo ako politik a dodal, že “predčasná kampaň nemusí mať vždy dobré výsledky.” 
Pohodu by prezidentovi možno ľudia až tak nevyčítali, keby sa bol včera zúčastnil aj osláv príchodu slovanských vierozvestcov:
“Svojou neúčasťou na podujatiach spojených so štátnymi sviatkami dávate občanom SR najavo, že na nich zvysoka kašlete. Sú Vám ukradnuté udalosti, ktoré v histórii nášho štátu zohrali kľúčovú úlohu. Festival politickej piesne si však nemôžete nechať ujsť…”, okomentoval ďalší užívateľ siete.
Tento krok prezidenta môže byť vážnym prešľapom pre jeho ďalšie politické napredovanie. Vyhýbanie sa štátnickým udalostiam akou bola včerajšia udalosť a zásadné ukazovanie sa ako “ľudský” či “kamarátsky prezident” na festivale, môžu ľudia vyhodnotiť ako obyčajný populizmus.
 
Príspevok “A kde ste boli včera?”, pýtajú sa ľudia prezidenta Andreja Kisku, ktorý na sociálnej sieti avizoval svoju účasť na Pohode zobrazený najskôr Hlavné správy.