93-ročný prezident Mugabe odštartoval kampaň do volieb v roku 2018

Marondela 2. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ricardo Mazalan)

Zimbabwiansky prezident Robert Mugabe vystúpil dnes pred tisícami svojich stúpencov na prvom zo série mítingov pred budúcoročnými prezidentskými voľbami. Pre 93-ročného Mugabeho pôjde takmer s určitosťou o jeho posledné funkčné obdobie, informuje agentúra AP.
Na snímke prezident Zimbabwe Robert Mugabe

Autokratický prezident, ktorý stojí na čele Zimbabwe od roku 1980, rečnil približne dve hodiny na štadióne v meste Marondela neďaleko metropoly Harare. Mugabe obhajoval tvrdú pozemkovú reformu svojej vlády, na základe ktorej boli belosi vyvlastňovaní so zámerom uvoľniť pôdu čiernym bezzemkom.
Najstaršia hlava štátu na svete dodala, že tí, ktorí ho už odpisovali, zažili “šok svojho života”, keďže jeho mítingy stále priťahujú obrovské množstvo ľudí. Dnešné stretnutie bolo zamerané na mládež; v tejto juhoafrickej krajine žije podľa posledného sčítania vyše 70 percent ľudí mladších ako 35 rokov.
V uplynulom období sa však objavujú správy o Mugabeho chradnúcom zdraví. Na viacerých podujatiach ho médiá zachytili, ako spí, jeho hovorca však tvrdí, že prezident si len relaxoval zrak. Mugabe má v pláne deväť ďalších predvolebných zhromaždení, dodáva spravodajská stanica BBC.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)