Niekto vo voľnom čase hrá hry, iný zasa športuje. Fascinujúca 90-ročná obyvateľka českej dedinky Louka sa zasa rozhodla skrášľovať stavby vo svojej obci, a to nádhernými maľbami. Kým iní dôchodcovia podobného veku trávia čas v domovoch dôchodcov, vitálna babička Anežka Kašpárková sa venuje umeniu. Kedysi pracovala v poľnohospodárskej oblasti, no vo vyššom veku narazila práve na tento štýl umenia, ktorý je v dnešnej dobe naozaj unikátny.
 
Anežka totiž vo voľnom čase, počas jari a leta, dekoruje vo svojej dedine nádhernými kvetinovými vzormi inšpirovanými tradičným moravským umením. Na svoje dielo používa len modrú farbu a štetec, pre médiá prehlásila, že aj napriek množstvu fanúšikov to všetko robí len pre šťastie: „Som umelcom. Jednoducho si to užívam a zároveň chcem i pomôcť.
 
Zobraziť galériu 4 galeria
 
Sympatická babička je jasným dôkazom toho, že vek je len číslom a aj napriek tomu, že jej číslo je skutočne vysoké, dokáže presedieť hodiny na deke, v čerstvom vzduchu a len so štetcom v ruke. Ľudová maliarka už stihla modrými ornamentmi vyzdobiť miestnu barokovú kaplnku z 18. storočia, celá práca jej zabrala niekoľko namáhavých a únavých dní. Anežka myslí na všetko a v rodine už má aj svoju nástupkyňu, jej 38-ročná príbuzná je totiž horlivou žiačkou.