7 noviniek, ktoré prináša facelift Škody Octavie

Škoda Octavia je najdiskutovanejším modelom automobilky, ktorý zatienil aj nové SUV Kodiaq. Môže za to facelift, ktorý na úvodných fotkách vzbudil naozaj rôznorodé, ale najmä negatívne reakcie. Podľa viacerých novinárov, ktorí sa zúčastnili živého predstavenia to však naživo vôbec nie je také ako na fotkách a inovovaná Octavia vyzerá prinajhoršom prijateľne.

1. Predné svetlá

Najdiskutovanejší prvok inovácie sú predné svetlá. Sú rozdelené a niektorí ho prirovnávajú k Mercedesu triedy E W212 pred faceliftom. Ale Octavia má trochu iný prístup a stredné svetlá sa tvária ako súčasť novej masky chladiča. Najdôležitejšou novinkou však je možnosť priplatiť za Full LED svetlá, ktoré z ponuky vyhodili bi-xenóny.

Škoda Octavia 2017 - veľkým šokom sú nové predné svetláZdroj: Škoda

2. Infotainment

Každý z informačno-zábavných systémov sa dočká revízie, alebo kompletnej zmeny. Kapacitné displeje reagujú omnoho precíznejšie. Okrem štandardného Swingu majú všetky sklenený povrch. Vrchol predstavuje systém Columbus s uhlopriečkou 9,2 palca s Wi-Fi hotspotom. Smartfón sa dá nabíjať aj bezdrôtovo v priečinku Phonebox.

Škoda Octavia 2017 - nový informačno-zábavný systém bude mať sklenený povrchZdroj: Škoda

3. Motor v RS

Škoda Octavia RS už fungovala s agregátom dosahujúcim 169 kW (230 k) ako RS230. Ale teraz sa rovnaký výkon dostáva do základnej verzie bez samosvorného diferenciálu. To znamená, že sa dá očakávať Octavia s ešte vyšším výkonom a spomenutým diferenciálom. Šepká sa o výkone 180 kW (245 k), čo by značilo názov RS245. Stále však zostane v ponuke aj naftové 2,0 TDI s 135 kW (184 k), ktoré možno vybaviť pohonom 4x4. Podvozok RS sa tiež zmenil, je o 15 milimetrov nižší a rozchod kolies vzrástol o 30 milimetrov.

Škoda Octavia 2017 - model RS bude mať benzínový základ s výkonom 169 kWZdroj: Škoda

4. Podvozok

Nová Škoda Octavia bude mať prekopaný podvozok. Stále zostáva rozdelenie s vlečnou nápravou do výkonu 110 kW (150 k) a s viacprvkovým zavesením pre vyšší výkon. Ale vzrástol rozchod kolies vzadu o 20, respektíve 30 milimetrov. Nárast pomôže stabilite auta pri vyšších rýchlostiach v zákrutách.

Škoda Octavia 2017 - podvozok bude vzadu širšíZdroj: Škoda

5. Asistenčné systémy

Škoda ponúkne systémy, ktoré zlepšujú bezpečnosť a komfort jazdy. Po vzore Volkswagenu bude dostupný systém na pomoc pri jazde s prívesom, Trailer Assist. Octavia tiež bude disponovať prediktívnou ochranou chodcov, kontrolou mŕtveho uhla a výstrahou pred prichádzajúcimi vozidlami pri cúvaní z parkovacieho miesta. Vývoj vraj zaznamenal aj parkovací asistent.

Škoda Octavia 2017 - v ponuke pribudne asistent pri ťahaní prívesuZdroj: Škoda

6. Nová prevodovka pre štvorkolku

Dvojlitrový naftový motor s výkonom 110 kW (150 k) už pred faceliftom ponúkal kombináciu s pohonom všetkých kolies. Po modernizácii ho bude možné objednať aj s novou automatickou prevodovkou s dvoma spojkami a siedmimi prevodovými stupňami. Kombinácia sedemstupňového DSG, štvorkolky a 2,0 TDI je v Octavii úplne prvýkrát.

Škoda Octavia 2017 - štvorkolka s TDI bude mať DSG so siedmimi stupňamiZdroj: Škoda

7. Nové Simply Clever riešenia

Octavii pribudli dva USB konektory pre pasažierov na zadných sedadlách. Avšak primárne budú určené na nabíjanie zariadení. Prvýkrát v modeli bude možné na zadnú stranu predných sedadiel pridať sklopné stolíky a medzi prednými sedadlami bude držiak na nápoje uľahčujúci otváranie PET fliaš. Simply Clever sa dá nazvať aj vyhrievaný volant.

Škoda Octavia 2017 - automobilka prináša viacero Simply Clever riešeníZdroj: Škoda

ZDROJ >>

Čo si o tom myslíte? Komentujte :)

Laser Game