Damask 17. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:sputnik screenshot)
 

Dnešného mítingu sa zúčastnilo 50 tisíc mladých ľudí. Ten bol organizovaný Sýrsky revolučný dorastenecký zväz (Revolutionary Youth Union) včera organizoval míting, ktorého sa zúčastnilo 50 tisíc mladých ľudí. Oslava s názvom Od Majasalunu po Ghútu prebehla na námestí Omejjadov v centre Damasku.

Ilustračné foto

Včera si v Sýrii pripomínali národný sviatok — Deň evakuácie zahraničných vojsk. V ten deň pred 72 rokmi opustil posledný francúzsky vojak územie Sýrie, a tá sa fakticky stala nezávislým štátom. V tomto roku pripadol na deň oslobodenia východnej Ghúty od teroristov a odrazenia agresie minulý víkend.
Účastníčka mítingu Alisar al-Chadžali prehlásila pre Sputnik: „Dnes sme všetci prišli na námestie Omejjadov, aby sme vyjadrili radosť v deň víťazstva sýrskej armády. Dnešným mítingom chceme celému svetu povedať, že my, sýrsky národ, sa nezlomíme. My si vážime našu armádu a spolu s ňou oslavujeme oslobodenie východnej Ghúty a všetkých ostatných oblastí Sýrie. Dúfame, že príde deň, kedy oslávime oslobodenie celej krajiny od terorizmu.”
Mladý muž Masim Hawas povedall Sputniku: „Prišli sme sem, aby sme vyjadrili radosť celého národa z víťazstva sýrskej armády vo východnej Ghúte a v iných oblastiach krajiny. Skôr či neskôr bude terorizmus zničený vo všetkých kútoch Sýrie.”
Učiteľka Samira Hashmeh prehlásila: „Naša armáda dokázala odraziť agresiu proti našej krajine. Týmto mítingom chceme odpovedať západným agresorom, že od nášho presvedčenia neuhneme.”
Slečna Dana Garib povedala Sputniku: „My hovoríme krajinám agresorom: My sa vás nebojíme. My vieme, že vy ste vypestovali teroristov a podporovali ich všetky minulé roky. Ale rovnako ste prehrali. A dnes slávime Deň evakuácie zahraničných vojsk zo Sýrie a oslobodenie východnej Ghuty.”
 

Príspevok 50 tisíc mladých Sýrčanov alebo “Za slušnú Sýriu” západnej koalícii: My sa vás nebojíme, príde deň, kedy oslobodíme celú krajinu od terorizmu zobrazený najskôr Hlavné správy.