Káthmandu 12. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Niranjan Shrestha)

Havária dopravného lietadla bangladéšskej spoločnosti US-Bangla Airlines v nepálskom hlavnom meste Káthmandu si v pondelok vyžiadala 49 mŕtvych. Oznámila to v polícia s tým, že 22 ľudí utrpelo zranenia.

Ilustračné foto

“V lietadle sme našli 40 tiel. Deväť ďalších osôb zomrelo v nemocnici,” povedal hovorca nepálskej polície, ktorého citovala agentúra DPA.
Úrady podľa neho už pátranie po ďalších telách ukončili. Identifikácia obetí sa začne v utorok, dodal.
Na palube lietadla typu Bombardier Dash 8 sa viezlo 67 pasažierov a štyria členovia posádky.
Očití svedkovia vypovedali, že lietadlo pri nalietavaní na pristátie letelo veľmi nízko a podľa všetkého netrafilo na pristávaciu dráhu. Okamžite po náraze do zeme začal stroj horieť.
Podľa nemenovaných predstaviteľov letiska príčinou havárie lietadla, ktoré letelo na linke BS211 z Dháky do Káthmandu, mohlo byť zlyhanie techniky.
Analýza rozhovoru medzi pilotom a letovým dispečerom, ktorý zverejnila webová stránka Nepali Times, naznačuje, že k havárii pravdepodobne prispelo nedorozumenie medzi pilotom pristávajúcim z východnej časti dráhy a letiskovou vežou, uviedla DPA.
Letisko v Káthmandu bolo už aj v minulosti dejiskom viacerých tragických nehôd.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.