30 rokov staré video vysvetľuje všetko, čo potrebujete vedieť o Trumpových obchodných vojnách

New York 19. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: screenshot YouTube)
 

Sputnik sa rozhodol, že na pozadí rastúcich obchodných sporov medzi USA na jednej strane a Čínou, Kanadou, Mexikom a EÚ na strane druhej opráši 30 rokov staré video, na ktorom Donald Trump vysvetľuje svoj prístup k obchodnej politike. Jeho pohľad sa za tú dobu takmer nezmenil

Mladý Donald Trump v roku 1988 vysvetľuje nekalé obchodné praktiky Japoncov voči USA

V rozhovore s moderátorkou Oprah Winfreyovou Trump povedal, že by sa postaral o to, aby “naši spojenci (…) platili férový podiel. Niečo musí za roky tejto krajine dôjsť, pretože nemôžete neustále prerábať 200 miliárd dolárov (v obchodnej bilancii)”.

Argumenty, ktoré má Trump v roku 2018 proti Číne, vznášal aj v roku 1988 proti Japonsku, keď hovoril o “neférových obchodných praktikách”.
“Nechali sme Japonsko prísť a vyvaliť všetko na náš trh. To nie je spravodlivý obchod. Ak niekedy prídete do Japonska a pokusíte sa niečo predať, tak na to hneď zabudnite. Jednoducho na to zabudnite. Je to prakticky nemožné. Nemajú proti tomu zákony, ale bránia sa tomu. Prídu sem, predávajú svoje autá, videorekordéry a zničia naše spoločnosti. Pozrite sa, japonský ľud si obrovsky vážim. Myslím tým, že môžete rešpektovať niekoho, kto vám dáva poriadne na frak, ale dávajú na frak našej krajine,” vyhlásil vtedy Trump.

Keď sa ho moderátorka spýtala, či by nechcel kandidovať na prezidenta, Trump odpovedal: “Najskôr nie, Oprah, ale už ma unavuje dívať sa na to, čo sa deje s touto krajinou … ako nechávame ostatných žiť si ako králi, zatiaľčo sami živoríme.”

Spolu s tým vyjadril úplné presvedčenie, že keby predsa kandidoval, tak by vyhral. “No neviem, myslím, že by som vyhral. Ja neprehrávam. Nikdy neprehrávam,” povedal Trump pred 30 rokmi.
Minulý týždeň Washington a Peking ohlásili uvalenie vzájomného cla na tovar v hodnote 50 miliárd dolárov. Trump neustále hrozí, že bude “reagovať na neférové obchodné praktiky”. Na pozadí sporov so svojimi spojencami o cle na hliník a oceľ Trump opustil summit G7 bez toho, aby podpísal záverečné komuniké.
 
Príspevok 30 rokov staré video vysvetľuje všetko, čo potrebujete vedieť o Trumpových obchodných vojnách zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)