Paríž 18. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: wikimedia)
 
Viac ako 200 migrantov sa pokúsilo v nedeľu večer uprostred predstavenia násilím dostať do budovy divadla ComédieFrançaise, uvádza Le Monde. Skupina tvorená nelegálnymi presídlencami a žiadateľmi o azyl sa chcela obrátiť na riaditeľa divadla Erica Rufa s požiadavkou, aby im urýchlil stretnutie s francúzskym ministrom vnútra Christophom Castanerom

Ilustračné foto

Noviny uvádzajú, že prvá skupina migrantov sa pokúsila zaútočiť na budovu 16. decembra okolo 21. hodiny večer, ale bola odrazená ochrankou divadla. Potom sa k nim pripojila druhá skupina, ktorú tvorilo viac ako 200 osôb, väčšinou pôvodom z Afriky.
Na miesto udalosti operatívne dorazili bezpečnostné orgány, ktoré použili granát so slzným plynom. Potom aktivisti nejakú dobu pokojne sedeli pri vchode do budovy divadla obklopení políciou a okolo polnoci sa vydali domov.
Podľa novinových údajov sa táto akcia uskutočnila na základe iniciatívy spoločností pre pomoc migrantom La Chapelle debout a Sanspapiers 75.
Neprišli sme k obyčajnému pracovníkovi divadla, ale k riaditeľovi zvolenému bezprostredne tými, ktorí vydávajú príkazy na to, aby nás chytali, uvádzalo sa na jednom z letákov distribuovaných na mieste udalosti.
Mám toho dosť. Prišiel som sem pre legálny status,povedal novinárom Abdoulaye, 35-ročný kuchár z Mali, ktorý žije a pracuje vo Francúzsku bez dokumentov od roku 2011.
Chcel by som získať dokumenty, miesto na spanie a starostlivosť,priznal sa 32-ročný Sudánec Abdallah, ktorý prišiel do Francúzska pred dvoma rokmi a žije na ulici, pod mostom.
 

 
Príspevok 200 migrantov sa pokúsilo násilím dostať do divadla Comédie-Française v Paríži, činu predcházala výzva inštitucií na pomoc migrantom zobrazený najskôr Hlavné správy.