Florida 19. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martti Kainulainen Lehtikuva via AP)
 
V americkom štáte Florida v Palm Beach Gardens došlo nedávno k brutálnemu činu, kedy 17-ročný tínedžer zavraždil 13-ročného chlapca a dvom ďalším obetiam spôsobil bodné poranenia. Inšpirovaný bol moslimskou vierou. Informáciu priniesol Breitbart. 

Ilustračné foto

Miestne médiá informovali, že 17-ročný Corey Johnson bude obžalovaný z vraždy 13-ročného Jovanniho Branda a z pokusu o vraždu matky Elaine Simonovej a jej syna Danea Bancrofta.
Podľa polície, Johnson prespával u svojho kamaráta. O 4.00 hodine ráno vstal a rozhodol sa zaútočiť na ďalších spiacich v dome.
„Johnson o 4.00 ráno zistil, že všetci ostatní v dome už spia,“ spísala policajtka Jennifer Brashear v písomnom vyhlásení. „V tom čase sa Johnson rozhodol zabiť Elaine, Danea a Jovanniho.“
„Elaine začula niečo, v čo verila, že je Jovanniho stonanie a vyšla na poschodie, kde ju Johnson dobodal niekoľkokrát.“
Tínedžer sa ku skutku priznal a povedal, že tento čin vykonal kvôli tomu, že Jovanni obdivoval celebrity ako bohov, čo vnímal ako urážku voči jeho moslimskej viere, zatiaľ čo Bancrofta chcel zabiť, pretože sa mu z jeho viery posmieval.
„Johnson sa v jeho vyhlásení priznal, že dobodal svoje obete kvôli jeho moslimskej viere,“ píše Brashear dodajúc, že predtým, ako tento skutok spáchal, čítal korán, ktorý „mu dal odvahu zniesť jeho úmysly.“
17-ročný Carey Johnson sa momentálne nachádza vo väzbe, kde čaká na rozhodnutie sudcu, či bude súdený ako dospelý alebo ako maloletý.
Branislav Zaujec
 
Príspevok 17-ročný tínedžer vraždil, kvôli moslimskej viere. Jeho obete obdivovali celebrity, čo urážalo jeho boha zobrazený najskôr Hlavné správy.