Mníchov 1. novembra 2018 (HSP/Roman Bednár/FotoTASR/AP-Michael Probst)
 
Hlavným pachateľom je bývalý priateľ dievčaťa. Piati Afgánci sú už vo vyšetrovacej väzbe a jeden je na úteku. Informáciu prinieslo mníchovské periodikum Abendzeitung

Ilustračné foto

Dievča je žiačkou a pochádza z rozvrátenej rodiny, žije v domove pre mládež a je psychicky labilné. A tak bola ľahkou obeťou 20-ročného Afgánca, ktorý dostal v Nemecku azyl.
Zoznámili sa pri náhodnom stretnutí v centre Mníchova. Muž mladej dievčine vyznával komplimenty a bol k nej pozorný. Dievča sa zamilovalo, sex ale odmietalo. Pri návšteve v byte muža však bola znásilnená a ako neskôr vypovedala na polícii, tak sa nebránila, lebo sa bála bitky. V priebehu nasledovných dní bola postupne donútená k sexu s piatimi priateľmi hlavného páchateľa. Každý deň s jedným z nich. Všetky akty znásilnenia sa mali odohrať v dvoch mníchovských bytoch.
Až po dvoch týždňoch bola schopná sa zveriť s tým, čo sa jej stalo, jednej svojej vychovávateľke v domove. Tá s ňou potom išla na políciu. Vyšetrovanie prípadu má na starosti mníchovský prokurátor Florian Weinzierl.
Skupinové znásilňovania žien moslimskými migrantami sa v Európe priam hrozivo množia. A nič ich nedokáže zastaviť.
V moslimských krajinách takéto prípady fakticky neexistujú. Ak by sa tam niečo podobné udialo, tak pachatelia by neušli krutej pomste rodín zneuctených dievčat, a to by znamenalo ich istú a pravdepodobne aj strašnú smrť. Naproti tomu v Európe majú istotu, že sa im v podstate nič nestane.
Roman Bednár
 
Príspevok 15-ročná Mníchovčanka bola niekoľko dní znásilňovaná šiestimi Afgáncami zobrazený najskôr Hlavné správy.