Bardejov 29. septembra 201 7 (/HSP/Foto:TASR

Janík Velgos-16rokov – študent Hotelovej Akadémie Jána Andraščíka v Bardejove, vybojoval a obhájil tretí krát po sebe Titul Majstra sveta a Titul Najsilnejšieho dorastenca na Svete, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára
​Mladý Bardejovčan, obhájil tretí krát titul Majstra Sveta

V Českom meste Trutnov, sa dňa 16.-23.9.2017 konali Majstrovstvá Sveta v silovom trojboji a tlaku na lavičke, kde sa zúčastnilo 700 pretekárov z 35 štátov ,celé majstrovstvá trvali náročných 8dní.
Janík Velgos pretekal v kat. T2 – 16-17rokov, do 125kg, v silovom trojboji a tlaku na lavičke, v sobotu 16.9.sme začali vynikajúcim výkonom v drepe 355kg, čo bol zároveň svetový rekord v dorasteneckej kategórií, po úspešných drepoch, prišli tlaky, kde pri záverečnom pokuse v rozcvičke sa roztrhol dres na spojoch rukáva a bol koniec súťaže pre Janíka, veľká smola, lebo v silovom trojboji sme počítali s konečným výkonom cez 935kg,čo by bol okamžite svetový rekod a obdivuhodný výkon aj v mužskej kategórií. Nič sa nedalo robiť, len sa dať psychicky a fyzicky do kopy, zregenerovať, lebo vo štvrtok, nás čakal štart v tlaku na lavičke.
​Mladý Bardejovčan, obhájil tretí krát titul Majstra Sveta
Vo štvrtok sme už nikoho nenechali na pochybách, že Janík v jeho veku, je kráľom tejto disciplíny a s poukázaním na neúspech v trojboji, všetkým prítomným dokázal, že nielen výkonom 320kg, vytvoril nový Svetový rekord, ale aj týmto výkonom porazil všetkých mužov, juniórov a dorastencov, čím získal v celkovom hodnotení Titul najsilnejšieho dorastenca na svete, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára.
Boli sme veľmi šťastní, hala burácala potleskom, lebo tieto tituly obhájil Janík tretikrát po sebe a to je vo svete historický výkon, zapísaný vo svetových tabuľkách. Za tri roky to boli najťahšie a najnáročnejšie Majstrovstvá Sveta v obhajobe všetkých titulov.
Chceme sa poďakovať všetkým čo nám držali palce a podporovali nás.